SAĞLIK TURİZMİ UZMANLIK EĞİTİMİ

 

EĞİTİM HAKKINDA

 

İkamet edilen yerden farklı bir ülkeye (veya bölgeye) tıbbi ve tıbbi olmayan (estetik operasyonları, sağlıklı yaşam ve zindelik -“wellness”-, ileri yaş bakım/tedavi gibi) hizmetleri almak üzere yapılan seyahatleri ifade etmektedir. Sağlık turizmi, uluslararası sağlık amaçlı hareketlilik potansiyelini kullanarak sağlık kuruluşlarının büyümesine imkân veren bir sektördür.

 

Globalleşen dünyada, ülkeler arasında iş birliğinin, seyahat özgürlüklerinin ve imkanlarının artması, ulaşımda kolaylıklar sağlanması, sağlık hizmetinde kalitenin dünyanın değişik köşelerinde de gelişmesi, sağlık hizmeti finansmanında hem bireysel hem de bütçe kaynaklı güçlükler, dünyada sağlık turizmi kavramının önemini giderek artırmıştır.

 

Bu eğitimin amacı   sektörde bireylerin kendilerini  geliştirmelerine ve sektöre yönelik  potansiyellerini ortaya koymalarını sağlamaktır. Katılımcılar bilgi, beceri ve yeteneklerini vereceğimiz  eğitim ile  peşiktireceği için çeşitli kazanımlar  elde edecektir. Bu eğitim, katılımcıları sağlık turizmi alanına hazırlama bakımından oldukça işlevseldir. 

EĞİTİM DİLİ 

Türkçe           

TERCÜMAN DESTEĞİ

Opsiyonel

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Sağlık Turizmi Nedir?

Bölgesel Sağlık Turizminin Yapısı

Sağlık Turizminin Öneminin Artma Sebepleri

Sağlık Turizmi Türleri ve Uygulamaları

Dünyada Sağlık Turizmi Pazarlama Uygulamaları

Sağlık Turizmi İşletmesi Nasıl Yönetilir?

Türkiye’de Sağlık Turizmi Uygulamaları ve Pazarlaması

Sağlık Turizminde Yasal Düzenlemeler ve Aracı Kurumlar

Sürdürülebilir Hasta Trafiği Trafiği

Hastane İçi Organizasyon ve Yapılanma

EĞİTİM ÜCRETİ

Şimdi Başvur